Program og elevfordeling

Program og elevfordeling

I tidsrummet fra kl. 9:00 -15:15 vil afgangselever og studerende have adgang til messeområdet, mens messen er åbent for alle i tidsrummet fra kl. 15:15 til 16:30.

Der er gratis adgang for alle, der besøger karrieremessen. Når man ankommer går man dirkte ind i arenaen, hvor udstillerne står klar.

 

Program

Tidsrum Målgruppe
09:00-10:15Folkeskoler, friskoler, efterskoler
10:30-11:45Folkeskoler, efterskoler, ungdomsuddannelse
11:45-12:30Frokost for udstillere
12:30-13:45Ungdomsuddannelser, erhvrvsuddannelser og videregående uddannelser
14:00-15:15Ungdomsuddannelser, erhvervsuddannelser og videregående uddannelser
15:15-16:30Åben for alle interesserede

 

Elevfordeling

Åbent for alle interesserede: 15:15 – 16:30

 

Hold 1: 09:00 – 10:15

Folkeskoler, friskoler og efterskoler

SkoleElevantal UndervisereAdresse 
Bylderup Skole382Slogherredsvej 256372Bylderup Bov
Felsted Centralskole352Sønderborgvej 1376200Aabenraa
Hjordkær Skole252Kirkegade 206230Rødekro
Høje Kolstrup Skole392Nyløkke 46200Aabenraa
Kongehøjskolen783Tøndervej 906200Aabenraa
Lyreskovskolen604Padborgvej 55A6330Padborg
Løjt Kirkeby Skole00Løjt Skolegade 146200Aabenraa
Stubbæk Skole402Stubbæk Skolegade 36200Aabenraa
Tinglev Skole332Hovedgaden 786360Tinglev
Deutsche Privatschule Apenrade242Svinget 156200Aabenraa
Deutsche Schule Tingleff181Grønnevej 536360Tinglev
Grænseegnens Friskole171Præstevænget 126340Kruså
Aabenraa Friskole211Bjerggade 266200Aabenraa
Søgård Friskole251Søgård Ringvej 16200Aabenraa
Fjordskolen175Åbjerg 8B,6340Kruså


Hold 2: 10:30 – 11:45

Folkeskoler, efterskoler og ungdomsuddannelser

SkoleElevantal Adresse 
10. Aabenraa19015Dronning Margrethes Vej 136200Aabenraa
Aabenraa Ungdomsskole4512Dronning Margrethes Vej 136200Aabenraa
Deutsche Nachschule Tingleff1085Grønnevej 516360Tinglev
Hærvejsskolen502Vestergade 146230Rødekro
FGU Syd10015Østergade 586230Rødekro


Hold 3: 12:30 – 13:45

Ungdomsuddannelser, erhvervsuddannelser og videregående uddannelser

SkoleElevantal Adresse 
VUC Syd  (50 + 60)1105Lavgade 306200Aabenraa
SOSU-Syd x693Bjerggade 4M6200Aabenraa
Aabenraa Statsskole2821Forstallé 146200Aabenraa


Hold 4: 14:00 – 15:15

Ungdomsuddannelser, erhvervsuddannelser og videregående uddannelser

SkoleElevantal Adresse 
IBC x2008Dronning Margrethes Vej 6-126200Aabenraa
EUC Syd25015Hilmar Finsens Gade 186400Sønderborg